Recenze sušičky Concept SO 2041

Překvapila vás velká nadílka úrody? Co s ní, pokud nechcete vše zavařit? Usušte to! Praktickým pomocníkem vám bude sušička Concept SO 2041. Tato sušička s příkonem 500 W vám poskytne dostatečně velký prostor pro sušení ovoce, zeleniny, bylinek i masa. Stačí pečlivě nakrájené potraviny rozložit na plata, zvolit požadovanou teplotu a může se začít se zdravým způsobem konzervace potravin. Podívejte se na přehlednou recenzi této sušičky, která se vám stane nepostradatelným pomocníkem na chatě, chalupě i u vás doma.

3. místo
Nejlepší sušičky ovoce

Concept SO 2041

Prostor v kuchyni není nafukovací, a tak se úspora místa vždycky hodí. Díky svému hranatému tvaru je tato sušička velmi skladná a šetří místo na vaší kuchyňské lince. Obdélníková plata se navíc vejdou do myčky nádobí, takže nemusíte trávit čas jejich údržbou.

Robustní konstrukce a kvalitní zpracování

Ačkoliv jsou sušičky potravin používány méně často, než ostatní elektrospotřebiče, jistě jako uživatelé oceníte kvalitu zpracování i bytelné materiály. Sušička Concept SO 2041 je vyrobena z kvalitního tvrdého plastu a nemá tendenci se prohýbat. Praktický obdélníkový tvar umožňuje sušení i extra velkých plátků potravin.

Concept So2041 Konstrukce

Konstrukce sušičky má ventilátor s ohřevem umístěn klasicky v základně. Ventilátor má zaručovat optimální cirkulaci vzduchu a tím rovnoměrné sušení ovoce. Na této základně jsou pak postavená jednotlivá plata. Celkem jich sušička obsahuje 7 kusů. Ačkoliv výrobce slibuje rovnoměrné sušení, praxe je trochu jiná. Jako je tomu u všech těchto typů sušiček, pokud chcete docílit rovnoměrného usušení, musíte plata pravidelně prohazovat.

Kvalitní čirý plast použitý ve všech dílech této sušičky vám poskytne jednoduché pozorování sušení potravin v průběhu práce. Nemusíte proto sušičku otevírat předčasně.  Plata mají optimálně velké otvory, proto z nich nepropadá ani menší ovoce.

Nastavení teploty a další funkce

Concept So2041 Nastaveni Teploty Suseni

Samozřejmostí je v dnešní době u sušiček nastavení teploty. Tento model umožňuje nastavení teploty mezi 35 °C a 70 °C, díky tomu můžete sušit jak bylinky, které vyžadují nízkou teplotu, tak maso, které naopak tu vysokou. Sušička je vybavena časovačem, který lze nastavit až na 48 h a to po deseti minutách, takže budete mít sušení plně pod kontrolou. Po uplynutí nastavené doby sušení se sušička sama vypne.

Hodnocení sušičky Concept SO 2041

Sušičku Concept SO 2041 považujeme za kvalitní sušičku. Množství funkcí je dostačující, stejně tak jako velikost plat, která umožňuje sušení i velkých kusů potravin. Disponuje vším, co od moderní sušičky každý uživatel očekává. Samozřejmostí je dnes již bezpečnostní pojistka proti přehřátí, která vypne sušičku v případě, že hrozí poškození teplem. Můžete tak přístroj bez obav nechat pracovat samostatně. Velké plus dáváme časovači, který lze nastavit po deseti minutách. Můžete tak s přehledem sušit bylinky, aniž by došlo k jejich přesušení. Doba sušení je volitelná od 1 hodiny do 48 hodin. Sušička tedy může bez vaší asistence běžet opravdu dlouho, což oceníte například při sušení masa, které trvá déle než 30 hodin.

Údržba plat a základny

Údržba sušičky Concept SO 2041 je velmi jednoduchá, ale může vám s ní pomoci i další stroj. Plata myčky je totiž možné umývat v myčce. Základnu ale budete muset pouze otírat vlhkým hadříkem, jedná se o elektrický přístroj a není možné jej namáčet.

Sušení v praxi

Během testování jsme použili nejčastější potraviny, které se suší v sušičkách. Jednalo se o bylinky, hrušky a žampiony. Jak při práci sušička obstála?

Concept So2041 Suseni Ovoce

Bylinky – patří určitě k nejjednodušším potravinám na usušení vůbec. Stačila pouhá hodina a teplota 35 stupňů, aby byly bylinky pečlivě usušené, křehké a voňavé.

Hrušky – jsou typickou potravinou, která se běžně suší. Protože jde o šťavnaté ovoce, doporučujeme připravit opravdu tenké plátky. Nutné je plata prohazovat, abychom docílili optimálního usušení.

Žampiony – byly nejnáročnější potravinou pro sušení v této sušičce. Po šesti hodinách byly houby ve spodních patrech usušené, v horních takřka nedotčené. Při sušení hub doporučujeme pravidelné prohazování pater alespoň po hodině.

3. místo

Concept SO 2041

Prostor v kuchyni není nafukovací, a tak se úspora místa vždycky hodí. Díky svému hranatému tvaru je tato sušička velmi skladná a šetří místo na vaší kuchyňské lince. Obdélníková plata se navíc vejdou do myčky nádobí, takže nemusíte trávit čas jejich údržbou.

Klady:

  • Praktický hranatý tvar
  • Extra velká plocha
  • Nastavení teploty
  • Praktický časovač
  • Funkce automatického vypnutí
  • Velmi nízká hlučnost

Zápory:

  • Nutné prohazování pater v průběhu sušení
  • Nemá síto na bylinky (lze dokoupit)

Základní specifikace sušičky Concept SO 2041

VýrobceConcept
TvarHranatý
KonstrukceKlasická
Příkon (W)500
Počet plat7
Možnost rozšíření o další plataAno
Minimální teplota (°C)35
Maximální teplota (°C)70
Rozměry hranatých plat (cm)39 x 26,5 x 2,5 cm
MateriálPlast
Návod v češtiněAno
Tipy k sušení v návoduAno
Automatické vypnutíAno
Pojistka proti přehřátíAno
DisplejAno
ČasovačAno
Rozsah časovače1 až 48 hod
Interval časovače10 min
Zvukový signálNe
Orientační hlučnost (dB)50
Hmotnost (kg)4
Mytí v myčce nádobíAno

Hodnocení na závěr

Uživatelé si sušičku Concept SO 2041 pochvalují a udávají, že splnila jejich očekávání. Nejvíce se kladně hodnotí hranaté provedení, extra velká sušící plocha a skladnost. Pokud sušičku pustíte na noc, oceníte také její tichý chod. Pokud hledáte sušičku na občasné sušení i pro pravidelnou úpravu potravin, jedná se o zodpovědný a praktický kousek do vaší kuchyně. Potěší bohatou nabídkou funkcí, poměrně nízkou spotřebou i hlučností. I obsluha je snadná a pohodlná díky displeji. Manipulace je snadná a sušení zvládá dobře.

V našem testu najdete aktualizované srovnání sušiček ovoce.