Recenze Black Insomnia

RECENZE: Black Insomnia – opravdu silná káva

Bez mučení se přiznám, že kávu piju zejména kvůli chuti. Zároveň však někdy představuje jediný způsob, jak při pondělku sebrat síly a pustit se do práce. Z toho důvodu mě zaujala káva Black Insomnia, která se pyšní označením nejsilnější káva na světě. Ať už patříte mezi ranní ptáčata, či naopak noční sovy, šálek opravdu silné kávy čas od času přijde vhod každému – v dnešní recenzi se s vámi proto podělím o své dojmy z této kávy s opravdu výstižným jménem.

Co je Black Insomnia zač?

Black Insomnia je nejsilnější káva na světě.

Black Insomnia 01

Pokud patříte mezi náročné kávičkáře, Black Insomnia by mohla být takříkajíc trefou do černého. Jedná se o směs Arabicy a Robusty, která ve směsi výrazně převažuje (káva jí obsahuje až 80 %). Už to nám může být nápovědou o její síle, jelikož odrůda Robusta se může pochlubit výrazně vyšším obsahem kofeinu než Arabica, která však směs pěkně zjemňuje. 

Black Insomnia Predstaveni Kavy
Black Insomnia se dá koupit ve 4 typech balení.

Samotná káva je dále zpracovávána experty v německém Bambergu, kteří mají s přípravou kávy opravdu dlouhou zkušenost. V rámci pečlivého procesu zpracování je káva pomalu pražena po malých porcích v bubnové peci, čímž se předchází spálení zrn a zachovává se jejich kvalita asi jako u nejlepší kávy.

Jak je káva Black Insomnia silná?

Black Insomnia Jak Je Kava Silna

Ačkoliv označení nejsilnější káva na světě zní spíše jako otřepaný marketingový slogan, při pohled na obsah kofeinu jsem mu musela dát za pravdu. Jedna porce, respektive 14 gramů kávy, obsahuje hned 300 miligramů kofeinu. A jak na oficiálním e-shopu uvádí výrobce, to je až o 100 až 200 % kofeinu více, než kolik najdeme v běžně dostupných kávách. 

V jako formě je k dostání?

Pokud chcete získat opravdu maximální možný obsah kofeinu a zároveň milujete plnou chuť a vůni kávy, rozhodně doporučuji sáhnout po zrnkové verzi. Tu si můžete vždy čerstvě namlít před přípravou kávy (jak umlít kávu). V případě, že nemáte mlýnek na kávu či je pro vás mletí kávy časově náročné, alternativou je pak mletá verze. Co si však budeme nalhávat, předem namletá káva málokdy dosahuje tak výrazné vůně a aroma jako čerstvě namletá kávová zrna.

Black Insomnia Druhy Kavy
Právě výběr typů kávy dělá z Black Insomnia bezkonkurenční kávu.

Za zmínku však stojí také to, že kromě mleté a zrnkové verze je k dostání ta kapsličková. Ta přijde vhod všem, kteří vlastní kávovary na kapsle Nespresso či Dolce Gusta (na e-shopu zakoupíte dva druhy kapslí). Ačkoliv chuťově a vůní samozřejmě nedosahují úrovně čerstvě namleté kávy, jedná se rychle připravenou alternativu, která vás díky vysokému obsahu kofeinu postaví nohy stejně jako mletá verze – kapsličky obsahují celkem 275 miligramů kofeinu

Příprava a dávkování

Pokud pomineme kapsličky, kávu Black Insomnia si můžete připravit přesně tak, jak máte rádi. Zejména v případě celých zrn, které si namelete sami, lze kávu připravit ve French Pressu, Moka konvičce, překapávačích či v AeroPressu. Pozor dejte v případě, že dáváte přednost turkovi nebo používáte pákový kávovar – výrobce doporučuje pro tyto metody přípravy namlít kávu co nejjemněji.

Balení

Black Insomnia Baleni Kavy

Jak již bylo řečeno, k dostání jsou celkem tři, respektive čtyři typy této kávy. Z finančního hlediska se samozřejmě nejvíce vyplatí zrnková, případně mletá káva – v jednom balení, které je k dostání za 419 Kč, najdete celkem 453 gramů kávy, což odpovídá přibližně 64 šálkům kávy (za předpokladu, že k přípravě jednoho šálku použijete 7 gramů kávy). Přibližně o sto korun levněji pořídíte kávové kapsle (319 Kč za Dolce Gusta a 299 Kč za Nespresso), vystačí na o poznání menší množství porcí. Zatímco jedno balení Nespresso obsahuje třicet kusů kapslí, v Dolce Gusta jich najdeme ještě o dvě více. 

Moje hodnocení 

Osobně nedám dopustit na zrnkovou kávu, kterou si sama namelu a připravím ve French Pressu. Hodnotit tak můžu právě tuto variantu. Na rovinu vám můžu říci, že káva opravdu krásně a intenzivně voní, za čímž dílem samozřejmě stojí právě domácí mletí. Co se týká chuti, připravte se na výraznou hořkost, která je vzhledem k vysokému poměru Robusty ve směsi pochopitelná. Sama jsem kávu doplnila trochou mléka, ale myslím, že milovníci černé kávy si skutečně pochutnají. A to nejdůležitější na závěr – ano, káva je skutečně silná a probudí vás i v případě, že už s vámi běžná káva nic moc nedělá. Příliš bych proto neriskovala její pití v odpoledních a večerních hodinách, pokud vás tedy nečeká noční směna či třeba dlouhá cesta za volantem. 

Výhody proč ANO

  • 4 typy kávy na výběr
  • Kapsle pro Nespresso a Dolce Gusto
  • Vysoký obsah kofeinu
  • Cena je docela v pohodě

Nevýhody proč NE

  • Při objednání není možnost vybrat si stupeň mletí kávy

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *