Recenze: Sušička potravin Concept SO-1060

Přemýšlíte o nákupu nové sušičky potravin? Pokud zvažujete typ konstrukce s ventilátorem s ohřevem umístěným v základně, dobrou volbou vám při výběru může být sušička Concept SO-1060

Sušička ovoce do domácí kuchyně

V této recenzi se podíváme na praktického pomocníka, který užijete nejen na chatě, ale také ve vaší domácí kuchyni. Sušička Concept SO-1060 je navržena v atraktivním hranatém provedení. Přečtěte si test sušení a nejrůznější praktické postřehy, které vám usnadní rozhodování při výběru této domácí sušičky potravin.

2. místo
Nejlepší sušičky ovoce

Concept SO-1060

Praktický časovač pohlídá, aby se vám v sušičce nic nespálilo. Pohodlně nastavíte čas a když je hotovo, sušička se sama vypne a ohlásí konec práce zvukovým signálem.

Konstrukce a kvalita provedení

Klasické zpracování sušičky Concept SO-1060 s ventilátorem s ohřevem je umístěn v základně přístroje, na které jsou postavená jednotlivá plastová čirá plata. Abyste dosáhli optimálního a rovnoměrného sušení, je nutné plata v průběhu sušení prohazovat.

Susicka Concept So 1060 Konstrukce

Konstrukce sušičky je vyrobená z kvalitního plastu. Celkem je vybavena 9 sušicími platy a přikoupit lze ještě jedno pro zvýšení kapacity. Pozor na otvory, kterými mohou propadat menší kousky ovoce či zeleniny. Největším problémem u těchto plat bývá sušení bylinek. Pokud plánujete sušit tento typ potravin, doporučujeme dokoupit síto na sušení bylinek s menšími otvory.

Nastavení teploty

Nastavení teploty je u současných typů sušiček standardní výbavou. Tento model umožňuje sušit v rozmezí od 35°C do 70 °C. Teplotu je možné navolit v pětistupňových krocích. Dobrá izolace zamezuje únik teploty po strachách. Ani při sušení na nejvyšší teplotu není ovládání horké.

Susicka Concept So 1060 Nastaveni Teploty Suseni

Dobu sušení lze upravit časovačem. Po uplynutí programu se sušička sama vypne. Doba sušení se nastavuje od 1 do 72 hodin v krocích po jedné hodině. Pozor ale na jednu věc. Sušička vás neupozorní na konec činnosti. Zatímco při nastavení provozu pípá při každém zmáčknutí tlačítka.

Hodnocení sušení

V rámci této recenze jsme se zaměřili na kvalitu sušení tří nejčastěji sušených potravin, jako jsou bylinky, jablka a houby. Obecně lze říct, že sušička suší o něco déle, než ostatní podobné modely.

Bylinky jsou pro sušičku Concept SO-1060 nejjednodušší. Sušení trvá krátkou dobu a vyžaduje pouze nízkou teplotu. Bylinky jsou rovnoměrně usušené a křehké.

Tip

Další skvělé sušičky ovoce najdete v mém srovnání sušiček ovoce.

Jablka vyžadují pravidelné střídání plat. Jinak vzniknou nerovnoměrně usušená místa.

Houby rovněž vyžadují pravidelné obměňování pozic plat. Po sedmi hodinách byly ve spodních patrech vysušené dobře, v horních téměř nedotčené. Při dosušování je nutné houby promíchat a poté budou usušené perfektně.

Hlavní výhody a nevýhody sušičky Concept SO-1060 ve srovnání s ostatními produkty

Sušička Concept SO-1060 má mnoho funkcí, včetně časovače a pojistky proti přehřátí. Nastavení teploty umožňuje přesné sušení různých druhů potravin. Nevýhodou je delší doba sušení a nerovnoměrné sušení, které se ale pojí s tímto typem konstrukce.

2. místo

Concept SO-1060

Praktický časovač pohlídá, aby se vám v sušičce nic nespálilo. Pohodlně nastavíte čas a když je hotovo, sušička se sama vypne a ohlásí konec práce zvukovým signálem.

Klady:

  • Poměrně velká plocha
  • Široké nastavení teploty
  • Funkce automatického vypnutí
  • Nízká hlučnost

Zápory:

  • Nutné prohazování pater v průběhu sušení
  • Velké otvory v sušicích platech
  • Nemá síto na bylinky (lze dokoupit)
  • 1 600 Kč Orientační cena

Technické parametry sušičky Concept SO-1060

VýrobceConcept
TvarHranatý
KonstrukceKlasická
Příkon (W)260
Počet plat9
Možnost rozšíření o další plataAno
Minimální teplota (°C)35
Maximální teplota (°C)70
Kroky nastavení teploty po °C5
Rozměry hranatých plat (cm)31,3 x 25,5
Plocha plata (cm2)798
Plocha plat celkem (cm2)7 183
MateriálPlast
Návod v češtiněAno
Tipy k sušení v návoduAno
Automatické vypnutíAno
Pojistka proti přehřátíAno
DisplejAno
ČasovačAno
Rozsah časovače1 až 72 hod
Interval časovače1 hod
Zvukový signálNe
Orientační hlučnost (dB)49
Hmotnost (kg)4
Změřená hmotnost (kg)3,3
Výška (cm)34
Šířka (cm)31,4
Hloubka (cm)25,2
Mytí v myčce nádobíAno