Inteligentfood Recenze

Intelligent Food – recenze jablečné konopné müsli

Ráda začínám den sladkou snídaní, bohužel na vaření palačinek či jiných dobrot nemám zpravidla čas. Řešením jsou tak nejrůznější ovesné kaše, které díky obsahu vlákniny dostatečně zasytí. Vzhledem k vysokému obsahu cukru a celé řady konzervačních látek, které bohužel najdeme ve většině instantních produktů, se však nemusí jednat o ideální volbu. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet müsli české značky Intelligent Food, a to s mou oblíbenou jablečnou příchutí. 

Co je to Intelligent Food

Hned na začátek musím dodat, že jablečné müsli, které budu hodnotit v dnešní recenzi, rozhodně není mým prvním setkáním s produkty značky Intelligent Food. Z jejích nabídky jsem ochutnala například ovesnou kaši, která si mě získala skvělou chutí, složením a rychlou přípravou.

To však platí o prakticky celém sortimentu značky – za vše mluví už jen to, že její zakladatel ji stvořil právě s myšlenkou zdravých snídaní, jejichž příprava zabere sotva pár minut.  

Recenze a osobní zkušenosti

Pokud bych měla hodnotit pouze chuť, jablkové müsli u mě vyhrálo na plné čáře. Přestože obvykle dávám přednost čokoládovým příchutím, v případě müsli byla ovocnější chuť příjemnou změnou. Doporučila bych ho rovněž všem, kteří nedají dopustit na křupavé oříšky a kokos. Kromě samotné chuti musím ocenit také fakt, že je k dostání ve znovu uzavíratelném sáčku, díky čemuž dlouho vydrží krásně čerstvé. A čisté složení bez umělých příchutí a konzervantů je už jen onou pomyslnou třešničkou na dortu. 

Výhody proč ANO

  • Vyvážený poměr pro maximální vstřebatelnost
  • Bez laktózy

Nevýhody proč NE

  • nevíme o ničem

Pro koho je jablečné müsli vhodné?

Müsli jako takové je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí ušetřit čas strávený přípravou snídaně. Na rozdíl od ovesné či jiné obilné kaše není třeba müsli zalévat horkou vodou, díky čemuž se z něj může stát rychlá svačinka třeba na hory. 

Dobrou zprávu pro vás mám i v případě, že se snažíte omezovat konzumaci živočišných výrobků, laktózy či jen cukru – müsli je díky svému složení vhodné jak pro vegany, tak osoby s alergií či intolerancí na kravské mléko, respektive laktózu. Naopak v případě, že trpíte alergií na ořechy či některá semínka, doporučuji pečlivě pročíst složení, zda v něm náhodou svůj alergen nenajdete. 

Inteligentfood

Jaké je složení jablečného müsli?

Pokud však mezi alergiky na ořechy a semínka nepatříte, složení vás pravděpodobně stejně jako mě velmi potěší. Kromě ovesných vloček, které jsou základem každého müsli, totiž obsahuje například konopná, slunečnicová a dýňová semínka, vlašské a kešu ořechy či raw kokosové chipsy. 

Přestože produkt neobsahuje žádný bílý cukr, nevýrazné chuti se bát nemusíte. Tu müsli dodávají například obsažené brusinky slazené jablečnou šťávou, sušená jablka, rozinky, lyofilizované banány a borůvky, skořice a špetka himalájské minerální soli.

Nutriční hodnoty

Překvapení mě čekalo především při pohledu na nutriční hodnoty, které u většiny müsli nebývají nijak slavné – zpravidla plné sacharidů, s nějakými těmi tuky a minimem bílkovin. To v případě jablečného müsli Intelligent Food neplatí. Díky tomu, že ve složení najdeme bohaté zdroje bílkovin, jako je quinoa, klíčená červená čočka, jahelné pukance či pufovaná rýže, sto gramů výrobku obsahuje hned 15 gramů bílkovin. To je pro srovnání ještě o tři až čtyři gramy více, než obsahuje drtivá většina skyr jogurtů.

Pozor dejte v případě, že se snažíte v rámci jídelníčku omezovat tuky, kterých na sto gramů produktu obsahuje jablečné müsli hned 19 gramů. V případě nízkotučných diet proto doporučuji na zalití müsli použít nízkotučné mléko.

Inteligent Food Vyzivove Hodnoty

Jaké jsou další příchutě?

Kromě jablečné příchutě můžete na e-shopu Intelligent Food zakoupit také müsli s příchutí medu. To kromě ořechů, semínek a ovesných vloček obsahuje křupavou medovou granolu z pece. Na své si však přijdete i v případě, že milujete čokoládu a kokos. Pro ochutnání jiných příchutí, jako jsou například lesní plody, už budete muset sáhnout po ovesné kaši s touto příchutí.

Inteligentfood Prichute

Jak se müsli připravuje?

Hlavní výhoda müsli spočívá v jeho rychlé a snadné přípravě. Stačí odměřit dávku müsli podle chuti a následně zalít mlékem. Osobně mi nejvíce zachutnala kombinace s kokosovým mlékem, které skvěle doplňuje obsažené kokosové chipsy, na druhou stranu krokem vedle nebude ani klasika v podobě živočišného mléka. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *