Vše pro domácí sušení masa


Prohlédnout

Jak oloupat a nakrájet velké množství jablek na křížaly

Štědrá úroda z jabloní na zahradě před vás staví otázku: co s jablky? Jablečný štrúdl už se přejedl, žemlovka jakbysmet, ve špajzu jsou vyrovnané sklenice s jablečnými povidly. Další z možností, jak zpracovat nadúrodu, je jablka usušit na křížaly.

kráječ jablek ezidri

Kráječ a loupač jablek Ezidri, zdroj: Kasa.cz

Jenže každé takové jablko musíte okrouhat, vykrojit jádřinec a nakrájet na úhledné, stejně silné plátky, aby se v sušičce stejnosměrně usušily. K ruce si tedy musíte vzít škrabku a nožík, obrnit se trpělivostí a krájet.

Krájení a loupání jablek, odstranění jádřince: vše v jednom kroku

Existuje jednoduché a funkční řešení, které vám krouhání jablek usnadní: mechanický kráječ jablek EZIDRI

kráječ jablek ezidri

Mechanický kráječ jablek, zdroj: Kasa.cz

Tohle hezké udělátko připevníte pomocí přísavek na čistou plochu stolu, na bodec napíchnete jablko a pak už jen stačí točit klikou. Jablko se oloupe, nakrájí na spirálu a vykrojí se jádřinec – vše v jednom kroku, rychle a s minimálním odpadem.

Uživatelé uvádějí, že produktivita práce s kráječem je až 4x vyšší než ruční krájení jablek!

Jablka jsou krájená do spirály, tu můžete rozřezat a kroužky, které tímto způsobem z jablečné spirály dostanete, rozložit na sušení (nebo jimi poklást sváteční koláč). Tloušťka plátků jablek je 5 mm, tloušťku slupky loupané při krájení lze jednoduše nastavit.

Kráječ lze použít i na výrobu bramborových spirálek

Nejenom loupání a krájení velkého množství jablek, do kráječe EZIDRI můžete upnout také brambory.

Bramborové spirálky z kráječe napíchněte na špejli a osmažte ve vrstvě oleje. Nebo půlměsíčky z brambor (pokud spirálu rozřežete) opečte na plechu v troubě. Dbejte pouze na to, aby brambory měly rovnoměrný tvar a hladký povrch bez hrbolků.

TIP: Krájení jablek na tomto kráječi budou milovat děti! Zapojte je do práce a uvidíte, jak jim soustružení jablíček půjde od ruky.

Kráječ jablek EZIDRI

Kráječ jablek EZIDRI charakterizuje hezký retro design, pevná konstrukce, od pohledu vyvolávající dojem kvality. Oproti vachrlatým provedením z plastu je kráječ vyrobený z masivního kovu.

Kráječ EZIDRI je ideální na pevná jablka nebo hrušky. Pokud budete krájet moučnatá, rozsýpavá nebo měkčí jablka, může se stát, že se jaderník ukroutí dřív, než stačí jablko celým loupacím a krájecím procesem projít. Také menší jablka s nerovnoměrným povrchem jdou loupat hůře – na povrchu jablka mohou zůstat zbytky slupek.

S kráječem EZIDRI naplníte sušičku ovoce za pár minut. Pokud každý podzim řešíte, co s jablky, pak je kráječ bezvadnou investicí, která se vám rychle vrátí.

Navíc: jablka jsou k dostání celoročně, rodiny, které si kráječ EZIDRI pořídily, potvrzují, že spotřeba jablek u nich stoupla.

Nejloblíbenější sušičky ovoce?

hledejte na 4home.cz

Co s jablečnou slupkou?

Občas si uživatelé stěžují, že je při krájení více odpadu než při použití škrabky, především slupka je silnější. Dobrý tip je okrájenou jablečnou slupku nasušit a připravovat si z ní čaj, do kterého přidáte trochu skořice a hřebíček.

Jablečná slupka skvěle poslouží jako pleťová maska, kterou přiložíte na čistou pleť a necháte 20 minut působit.

A kdybyste chtěli jablka krájet neloupaná, lze funkci loupání jablek na kráječi vypnout.

EZIDRI vyrábí také oblíbenou sušičku na ovoce

Jablíčka jsou nakrouhaná a nakrájená na plátky, teď už jen dát je sušit. A že ještě nemáte sušičku? Pokud vás kráječ EZIDRI nadchnul, pak vězte, že stejný výrobce dodává na trh oblíbenou sušičku ovoce.

Jmenuje se Ezidri FD 500 Snackmacher a usušíte v ní nejenom jablka a další ovoce, ale také houby, zeleninu, bylinky nebo květiny.

Další tipy na sušičku jablek:

V čem suším?

sušička ovoce big paradiso G21

Sušička ovoce G21 Big Paradiso

Asi nejlepší sušička pro běžnou rodinu s dětmi, fajn výkon a dobrá cena. Jsem s ní spokojená 🙂

Petra
 

Jsem máma od dvou pubertálních dětí a hledám cesty, jak rodině nabídnout zdravější dobroty. V sušičce potravin zpracovávám ovoce, zkouším ale sušit i jiné bašty, svoje zkušenosti sdílím tady na webu.

>