Chytryspanek Nejlepší + Recenze (14)

RECENZE: Kloubní výživa Alavis Triple Blend Extra silný

Pokud pominu nejrůznější doplňky stravy, které na člověka denně vyskakují z televizní reklamy, kloubní výživa Alavis bezpochyby patří mezi nejpopulárnější u nás. Na tom by nebylo nic zvláštního – až na takový malý detail, že se jedná o přípravek určený pro koně. V dnešním článku proto nejen rozeženu vaše obavy ohledně bezpečnosti jeho užívání, ale také se s vámi podělím o svou osobní zkušenost s touto kloubní výživou.

Pro koho je Alavis vhodný?

Pokud bych se striktně držela informací, které o produktu uvádí výrobce, nezbývalo by mi než napsat, že vhodný je pro zvířata, potažmo koně, jak nám napovídá samotný obal s ilustrací koní. Svým složením a obsahem účinných látek se však prakticky neliší od lidské verze, s rozdílem obsahu vitamínu C, který v „koňské“ verzi nenajdeme. V minulosti rozdíl mezi nimi spočíval také v ceně, v současné době však vychází plus mínus podobně.

Komu bych tedy Alavis Triple Blend doporučila? Rozhodně všem aktivním sportovcům či jedincům, které začínají trápit bolavé klouby. Udržovací dávka však nebude na škodu ani jako prevence v případě, že vás problémy s klouby zatím netrápí. 

Alavis, který je původně určen pro výživu koní a hříbat, se mezi sportovci těší dlouhodobé popularitě. Důvodem je vysoký obsah účinných látek a minimální (prakticky žádný) obsah umělých aditiv, barviv a příchutí. Vzhledem k práškové formě je nutné pečlivé dávkování.

Výhody proč ANO

  • Vysoké množství účinných látek
  • Minimum pojivových látek a aditiv
  • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

  • Nepříjemná chuť

Jaké má Alavis účinky?

Jelikož se jedná o kloubní výživu, nikoho asi nepřekvapí, že primárním účelem Alavisu je podpora normálního stavu chrupavky. V případě nadměrné zátěže kloubů pomáhá předcházet mechanickému opotřebení chrupavky a zároveň podporuje regeneraci. 

Za zmínku však stojí také účinek obsaženého kolagenu, který je důležitý nejen pro klouby, ale také svaly a šlachy. A ačkoliv se nejedná o primární účinek produktu, ženy jistě ocení příznivý vliv na kvalitu vlasů, nehtů a pleti, který jsem při užívání zaznamenala.

Účinné látky a složení

Alavis Popis
Zdroj: Alavis-maxima.cz

Jak jsem již nakousla v předchozím odstavci, Alavis obsahuje hydrolyzovaný kolagen. Ten však rozhodně není jedinou účinnou látkou – mnohem zásadnější je obsah dvou typů sulfátů a MSM.

Methylsulfonylmethan (MSM)

Ač jeho název zní tak trochu jako jazykolam, se zkratkou MSM jste se už jistě setkali. Jedná se o stále populárnější doplněk stravy, který tělu dodává dobře vstřebatelnou formu síry. Tento prvek je nezbytný například pro přirozenou tvorbu kolagenu či regeneraci svalů po náročném fyzickém výkonu. 

Chondroitin sulfát

Neméně zásadní složkou je chondroitin sulfát, polysacharid, který se nachází v našich chrupavkách. Podobně jako MSM podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a zároveň se může pochlubit schopností vázat v kloubech vodu. Výsledkem je pružnější a pevnější chrupavka méně náchylná k mechanickému opotřebení. 

Glukosamin sulfát

K pružnosti chrupavek přispívá také obsažený glukosamin. Přestože existují i jiné formy této látky, právě sulfátová forma se může pochlubit nejvyšší účinností. Díky tomu se můžete těšit na zmírnění bolesti kloubů, podporu normální funkce chrupavek či zpomalení jejich opotřebení.

Velikost balení a cena

Při nákupu Alavisu vás možná podobně jako mě zarazí jeho cena, která se pohybuje kolem 1000 Kč. Je však třeba si uvědomit, že za tuto částku dostaneme hned kilogram produktu. Pak už stačí pouze jednoduché počty, abychom zjistili, že při dodržení doporučených cyklů užívání dávka vydrží v případě stokilového muže jeden rok. A jelikož já vážím o téměř polovinu méně, balení mi vydrží prakticky celé dva roky. A to už je vzhledem k poměru cena a výkon opravdu úctyhodný výsledek. 

Jak na dávkování?

Jelikož se jedná o produkt primárně určený pro spotřebu lidmi, je více než zásadní neporušovat doporučené dávkování. Výrobce uvádí, že prvních čtrnáct dní je nutné brát tzv. iniciační dávku, která odpovídá vaší hmotnosti vynásobené číslem 0,045. V mém případě se tak jednalo o plus mínus dva a půl gramu přípravku. 

Po uplynutí dvou týdnů je nutné s ohledem na ledviny přejít na poloviční dávkování – v mém případě přibližně jeden gram produktu. 

Hlavní mínus – chuť

Jedná se o výživu ve formě bílého prášku, který je nutné rozmíchat ve vodě. Právě zde leží největší (a pravděpodobně jediný) kámen úrazu – odporná hořká chuť. Trochu přijatelnější je chuťově Kloubus. Na internetu narazíte na řadu doporučení, jak se jí zbavit, například smícháním s proteinem či džusem, já však raději zvolila metodu „mít to rychle za sebou“, tedy smíchat dávku s co nejmenším množstvím vody a jednoduše ji do sebe kopnout. Setkala jsem se i s jedinci, kteří prášek polykají samotný, tak odvážná však nejsem. 

Je tak čistě na vás, která metoda užívání vám bude vyhovovat nejvíce. 

Moje hodnocení

Pokud pominu skutečně odpornou chuť, Alavis je jednoznačně nejlepší kloubní výživa, kterou jsem dosud vyzkoušela. To nejen z hlediska účinků, které jsou vzhledem k výbornému složení téměř zaručeny, ale bezkonkurenční ceny. Zkrátka a dobře, pokud hledáte spolehlivou kloubní výživu, za kterou nenecháte každý měsíc polovinu výplaty, Alavis Triple Blend extra silný bude ideální volbou. A pokud se přece jen nedokážete přenést přes nepříjemnou chuť, vyzkoušet můžete lidskou verzi, která je doplněna o ovocnou příchuť.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *