Chytryspanek Nejlepší + Recenze (15)

RECENZE: Kloubní výživa Kloubus

Kloubní výživa je téma, o kterém bych mohla psát celé hodiny – přestože rozhodně nejsem ve věku, kdy by mě trápily opotřebované klouby, vzhledem k téměř každodenním návštěvám posilovny se bolest tu a tam objeví. Nemluvě o prevenci, která je u aktivních sportovců více než zásadní. Přestože jsem vyzkoušela poměrně velké množství různých značek, málokdy mě kloubní výživa potěšila jak v oblasti složení, tak chuti. Zda byl český kloubní doplněk stravy Kloubus výjimkou vám prozradím v dnešní recenzi. 

Pro koho je Kloubus ideální volbou?

Můžu rovnou prozradit, že z hlediska složení bude Kloubus vhodný pro každého, kdo chce řešit či předcházet bolestem kloubů. Zároveň musím vyzdvihnout snadné dávkování i chuť (k tomu však později). Ještě než se pustím do samotné recenze, na místě je jedno varování – pokud hledáte skutečně levný doplněk stravy pro výživu kloubů, Kloubus pravděpodobně vaší první volbou nebude – oproti Alavisu a podobných přípravkům je cena o poznání vyšší. Na měsíční kúru si připravte 650 Kč. 

Pokud však nedáte dopustit na kvalitu, rozhodně doporučuji Kloubus vyzkoušet. Z dlouhodobého hlediska se jednoznačně vyplatí výhodné tříměsíční balení za 1950 Kč, ke kterému dostanete jedno balení zdarma. 

Český doplněk stravy Kloubus je skvělou volbou v případě, že hledáte produkt s obsahem kolagenu. Přípravek obsahuje jak kolagenní peptidy, tak chondroitin, MSM, glukosamin či kyselinu hyaluronovou. Ve složení rovněž najdeme řadu vitamínů a minerálů. Prospívá tak nejen kloubům, ale také vaším nehtům, vlasům a pokožce.

Výhody proč ANO

  • Chuť
  • Složení
  • Snadné dávkování

Nevýhody proč NE

  • Neekologické balení
  • Vyšší cena

Složení a účinné látky

Asi se shodneme, že při nákupu kloubní výživy (ale i ostatních doplňků stavy) bychom neměli hledět ani tak na cenu, jako spíše účinek. Ten se odvíjí od obsažených látek, jejich kvality a koncentrace. A jak si v této oblasti vedl Kloubus?

Kloubus obsah a složení produktu
Kloubus Slozeni

Při nákupu kloubní výživy beru ohled na tři základní účinné látky: kolageny, MSM (methyl-sulfonyl methan) a chondroitin, které společně přispívají k obnově přirozeného kolagenu v kloubní chrupavce, a přispívají tak k udržení normálního stavu její pružnosti. Díky tomu se minimalizuje její poškození při namáhání kloubu. Ani jedna z těchto látek ve složení nechybí, a to v poměrně štědrém množství.

Jelikož se však jedná o typickou součást většiny nejlepší kloubní výživy, ocenit musím především další složky. Těmi jsou vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu, zinek, hořčík, biotin (vitamín H) či vitamín D3. Potěšila mě také obsažená aminokyselina L-leucin, a především kyselina hyaluronová, která pomáhá udržovat v buněčných strukturách vodu. Z toho můžeme těžit jak v oblasti zdraví kloubů, tak pleti. 

Balení a dávkování přípravku

Jedním z důvodu vysoké ceny je kromě opravdu komplexního složení také forma balení. Pokud jste až dosud byli podobně jako já zvyklí přípravek na klouby dávkovat pomocí odměrky, Kloubus vás překvapí jednotlivými sáčky s denní dávkou. Ačkoliv se nejedná o to nejekologičtější řešení, musím přiznat, že na cestách či v ranním spěchu se jedná o opravdu užitečnou vychytávku. 

Zároveň dodávám, že se nejedná o tabletky či tobolky. Sáček obsahuje podobně jako například Alavis ve vodě rozpustný prášek. Pochválit musím především dobrou rozpustnost, která není u přípravků obsahujících kolagen rozhodně pravidlem. 

Konečně výborná chuť

Pokud si mě něčím Kloubus skutečně získal, pak bezpochyby chutí. Vzhledem k nízké ceně a výbornému složení jsem přívrženkyní zmiňovaného Alavisu, na druhou stranu bez mučení přiznávám, že chutná skutečně odporně – kdo ho ochutnal, ten mě jistě chápe. V tomto ohledu jsem u kloubní výživy připravená na vše. 

Kloubus kloubní výživa
Kloubus Nebo Alavis Pro Kone
Více informací naleznete na stránkách Kloubus.

Kloubus však chutná naprosto skvěle. Ovocná grepová příchuť skvěle maskuje nahořklou pachuť MSM a dalších látek, díky čemuž mi nedělá problém dávku vypít v dostatečném množství vody. Plusem je fakt, že prášek nehrudkuje ani nepění. 

Moje hodnocení 

Jak je asi už zřejmé, Kloubus si mě jednoznačně získal. Kromě skvělého složení a přijatelné chuti musím ocenit snadnou konzumaci. Jediným větším mínusem (pokud pomineme nepříliš ekologické balení) tak zůstává poměrně vysoká cena. Pokud však nebudete měsíčně pár stovek navíc postrádat, a zároveň chcete skutečně kvalitní kloubní výživu, Kloubus mohu rozhodně doporučit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *