Its My Life Recenze

Keto dieta It’s My Life recenze a zkušenosti s dietou

Přestože se k dietám obvykle stavím skepticky, poměrně častou výjimku pro mě představují nejrůznější keto diety. Vzhledem k tomu, že spíše než k omezení kalorického příjmu dochází k omezení příjmu sacharidů (kterých většina z nás jí zkrátka až příliš), není třeba se bát jojo efektu. A jelikož na vaření, natož v souladu s keto zásadami, není vždycky včas, přijdou vhod nejrůznější instantní jídla a potraviny. Ty najdeme také v nabídce výživového poradenství It’s My Life, na které se podívám v dnešní recenzi.

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • měření InBody
 • poradna výživového poradce

Nevýhody proč NE

 • u některých služeb a produktů vyšší cena
 • Poradny pouze ve větších městech

V čem spočívá keto dieta?

Jak jsem naznačila v úvodu, keto dieta spočívá v omezení příjmu sacharidů. Důvod je prostý – tělo tak dostaneme do stavu ketózy, kdy začne jako primární zdroj energie využívat vlastní tukové zásoby. Výsledkem je hubnutí tuku (tedy ne svalů) bez rizika jojo efektu. Více o tom, co je keto dieta.

O značce It’s My Life

It’s My Life není pouze značkou keto instantních potravin, ale především výživové poradenství. Přestože lze samozřejmě nakoupit pouze jednotlivé produkty na e-shopu, za vyzkoušení rozhodně stojí jídelníčky a dietní plány

Pokud zvolíte jídelníček na míru, těšit se můžete na osobní setkání s výživovým poradcem, který vám na základě vaší váhy a výšky vypočítá ideální příjem živin a následně sestaví jídelníček. Alternativou jsou již hotové dietní plány, které si můžete prohlédnout a objednat přímo na e-shopu bez nutnosti osobní konzultace.

Web a e-shop

Už při první návštěvě webu mě příjemně potěšila jeho přehlednost. V případě, že jste v oblasti keto stravování úplní nováčci, na vás čeká hned na úvodní stránce krátký přehled toho, o co v keto dietě vlastně jde. Nechybí však ani přehledné kategorie s jednotlivými stravovacími plány, potravinami či recepty.  Pokud máte nějaké další otázky, můžete se také začíst do článků, které pokrývají prakticky všechna související témata.

Its My Life Sortiment Obchodu

Sortiment

Pokud pominu samotné dietní plány, zajímat vás pravděpodobně budou samotné produkty. Těch má e-shop poměrně obsáhlou nabídku. Kromě proteinových koktejlů v mnoha příchutích, které jsou v keto dietách takovým evergreenem, se můžete těšit také na keto jídla a potraviny, jako jsou polévky, kaše, palačinky, hlavní jídla či dezerty. 

U samotných jídel musím pochválit hlavně skvělý nutriční profil a složení, se kterými opravdu není problém dodržovat předepsaný příjem makroživin v keto stravování. Na druhou stranu chuťově to není pokaždé sláva; záleží ale na osobních preferencích.

Osobní zkušenost

Sama můžu říct, že výborné jsou hlavně sladká jídla a dezerty, zatímco některá slaná jídla mi úplně nechutnaly. 

Dietní plány a jídelníčky na míru

Its My Life Dietni Plany

Jak jsem už psala, kromě samotných potravin najdete na stránkách také dietní plány a jídelníčky na míru. Zatímco jídelníček na míru je vytvořen na základě konzultace, dietní plán si můžete zakoupit prakticky okamžitě na e-shopu značky. V nabídce je momentálně pět různých dietních plánů, které se liší délkou trvání, tak cenou. Nejvýhodněji vychází dietní plán XXL, který je navržen na 18 týdnů stravování. 

Slevy a slevové akce

Jelikož jsou keto potraviny lehce dražší než ty běžně dostupné v obchodech, vyplatí se využít sekce AKCE. Zde na vás čekají pravidelné slevy, výprodeje či slevové kódy, které lze využít jak na produkty ze sortimentu, tak na dietní plány. Krok s novinkami a slevami můžete udržet také díky odběru newsletteru.

Cena

Jak už to u keto potravin bývá, ceny se pohybují spíše výše. Z toho důvodu se moc nevyplatí kupovat jednotlivé potraviny, ale raději sáhnout po některém z dietních plánů, ve kterých jednotlivé produkty vychází o poznání levněji. Stejně tak můžu doporučit raději kupovat výhodná balení po více kusech než jednotlivé kusy, které z dlouhodobého hlediska vychází levněji. 

Doprava a platba

Its My Life Doprava Zdarma

Několik možností je na výběr jak u platby, tak dopravného. Zaplatit můžete online kartou, převodem, ale také pomocí Apple Pay nebo dobírkou, která je však zpoplatněna 40 Kč. Pokud si balíček vyzvednete na kamenné prodejně v Praze, doprava je zcela zdarma. V ostatních případech můžete vybírat mezi Zásilkovnou (69 Kč) a PPL (95 Kč), v případě nákupu nad 1499 Kč je doprava také zdarma. 

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • měření InBody
 • poradna výživového poradce

Nevýhody proč NE

 • u některých služeb a produktů vyšší cena
 • Poradny pouze ve větších městech

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte výživové poradenství, které se specializuje na keto produkty, It’s My Life vám můžu jednoznačně doporučit. Ocenit musím český původ potravin, a především možnost konzultace s odborníkem, což u konkurence mnohdy chybí. Pozadu nezůstávají ani samotné webové stránky, na kterých najdete vše potřebné od receptů přes články po příběhy zákazníků.

Kdybych měla vyzdvihnout nějaké nevýhody, pak určitě minimum poboček. Pokud zkrátka nebydlíte ve větším městě, za osobní konzultací budete muset dojíždět. Slabším místem je také menší nabídka slaných jídel, která se mohou po delší době trochu omrzet. To však řeší celá řada zajímavých receptů na webu, kterými můžete zakoupené hotovky snadno doplnit.

Více se o keto dietách dozvíte v mém srovnání nejlepší keto diety.

Zdroje

 1. Průvodce keto dietou
 2. Vše o keto dietě
 3. Rizika keto diety
 4. Keto dieta povolené potraviny

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *