Nejlepsi Ketodieta

Nejlepší keto diety

Říká se, že moderní doba vyžaduje moderní řešení. Já bych však toto tvrzení upravila – moderní doba si žádá rychlá řešení. A jinak to není ani v oblasti zdravého životního stylu, stravování a zejména pak redukčních diet. Právě ty jsou nejčastější volbou, když přijde na nadbytečná kila. Pokud už jste vyzkoušeli všechny možné diety, avšak bez valného výsledku, možná přišel čas na silnější kalibr. Tím je tzv. keto dieta, která sbírá nadšené příznivce po celém světě.

Přiznám se, že když jsem já sama na keto dietu poprvé narazila, připadala mi jen jako další módní trend, který brzy zase pomine. To se však nestalo, a já se tak rozhodla ponořit do tajů, které se za pojmem keto vlastně skrývají. O své poznatky i tipy na nejlepší keto diety, které vám ušetří čas i nervy s vymýšlením receptů, se s vámi podělím v následujících řádcích. 

Jaké jsou nejlepší ketodiety?

Přestože keto stravování lze bezpochyby zvládnout svépomocí, tedy domácí přípravou jídel, které splňují zásady této diety, bez mučení přiznám, že nerada trávím příliš času v kuchyni a pročítáním nutričního složení potravin. Naštěstí existuje opravdu velké množství značek, které tento problém snadno vyřešily za mě. Nabízí totiž již předem připravená či instantní jídla, která navzdory minimálnímu času, který strávím přípravou, poskytnou pestrý nutriční profil a často i výbornou chuť. 

Jak jsem však okusila na vlastní kůži, některé firmy nabízející keto dietu jsou jednoduše horší než jiné. Abych vám usnadnila výběr skutečně kvalitní a chutné ketodiety, připravila jsem si pro vás přehledný žebříček ketodiet, které vás rozhodně nezklamou. 

1. KetoMix

První místo jednoznačně získal Ketomix. Přestože mě zaujal především nízkými cenami (cena porce se pohybuje kolem 35 Kč), mé nadšení neopadlo ani po ochutnání. Přestože lze koupit samostatné produkty, doporučuji využít jeden z balíčků, který obsahuje kompletní porce na celý den. Díky tomu, že budete přesně dodržovat předepsaný jídelníček, se poměrně rychle dostaví kýžený efekt. 

Právě výživové plány jsou jednou z hlavních výhod Ketomixu. V nabídce na vás čekají hned čtyři typy jídelníčků, mezi kterými snadno vyberete ten pravý pro vás. Dietní plány jsou následující:

 • Lehká nadváha (3 až 4 týdny),
 • Střední nadváha (6 týdnů),
 • Vyšší nadváha (10 týdnů),
 • Velmi vysoká nadváha (14 týdnů)

Výhody proč ANO

 • pestrý výběr
 • řada dietních plánů
 • poradna

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

2. Chia Shake

Druhé místo si u mě vybojovala ketodieta firmy Chia Shake. Průměrná cena za porci je o něco málo vyšší než u Ketomixu (kolem 40 Kč), a stejně tak lze zakoupit jak balíčky, tak samotné produkty. Kromě 4 dietních plánů ketodiety můžete vyzkoušet také například low-carb nebo proteinovou dietu.

Co se týká ketodiety Chia Shake, ocenit musím především flexibilitu, která vám ve stravování zůstane. Ketodietu lze s produkty Chia Shake do velké míry přizpůsobit vašim potřebám. V případě, že budete chtít pro viditelné výslekdy co nejstriktněji dodržovat keto jídelníček, opět musím doporučit výhodné balíčky. Těch je v nabídce Chia Shake hned šest, a to jak balíček na týden, dva týdny, měsíc, osm týdnů či celé prázdniny, tak balíček 75 koktejlových náhrad jídel. 

Výhody proč ANO

 • řada balíčků a výživových plánů
 • příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • menší výběr jídel oproti konkurenci

3. Ketofit

Pokud si rádi připlatíte za kvalitu, doporučit vám musím Ketofit. Ačkoliv se tato ketodieta řadí spíše k těm dražším, těšit se můžete na poměrně chutná jídla a opravdu bohatý výběr, který vás jen tak neomrzí. Na rozdíl od některých konkurenčních ketodiet rovněž vyniká nižším obsahem sacharidů, čímž pomáhá urychlovat proces ketózy, o kterém vám blíže povím dále v článku. Podobně jako u Ketomixu lze vybírat z několika redukčních výživových plánů, které jsou vytvářeny s ohledem na váš cíl:

 • Redukční plán SOFT (4 týdny,
 • Redukční plán OPTIMAL (6 týdnů),
 • Redukční plán MAXI (9 týdnů),
 • Redukční plán MAXI PLUS (15 týdnů)

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • pestré jídelníčky

Nevýhody proč NE

 • některá instantní jídla nejsou příliš chutná

4. It’s my life

Pokud jste ke ketodietě stále trochu nedůvěřiví, skvělou volbou bude ketodieta It’s my life, která kromě samotných dietních balíčků nabízí také kompletní výživové poradenství či InBody měření. Budete tak mít jistotu, je že je výsledný jídelníček skutečně na míru vašim potřebám. Podobně jako u konkurence je i tato ketodieta k dostání v několika variantách, a to S, M, L, XL a XXL.

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • měření InBody
 • poradna výživového poradce

Nevýhody proč NE

 • u některých služeb a produktů vyšší cena

5. MyKeto

Podobné podmínky nabízí i MyKeto. Každý z dietních plánů je svou délkou trvání i složením jídelníčku přizpůsoben jak vaší současné, tak cílové hmotnosti. Plusové body musím udělit především za věrnostní program, v rámci kterého za nákup balíčků získáte slevu na další nákupy. Pro získání a uplatnění slevy si stačí vytvořit na e-shopu zákaznický účet. Poměrně praktické je také rozdělení nabídky e-shopu na základě fáze hubnutí.

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • věrnostní program
 • přehledný e-shop

Nevýhody proč NE

 • vyšší cena

6. Prodietix

V případě, že si nejste jistí, jaký typ ketodiety je pro vás vlastně vhodný, vám můžu jednoznačně doporučit Prodietix. Ten mě zaujal především možností si na speciální keto kalkulačce spočítat, který plán je pro vás nejvhodnější. Díky tomu, že kalkulačka počítá s vašimi individuálními mírami, jako je tělesná hmotnost, pohlaví, věk či cílová váha, se jedná o poměrně účinný způsob, jak shodit nadbytečná kila. Následně si můžete vybrat mezi připravenými balíčky, či ho upravit dle svých preferencí. Spolu s balíčkem navíc získáte přehledný manuál. Největší nevýhodou tak zůstává mírně vyšší cena.

Výhody proč ANO

 • kalkulačka
 • pestré jídelníčky

Nevýhody proč NE

 • vyšší cena

Co je keto dieta?

Možná si kladete otázku, v čem se vlastně keto dieta liší od jiných diet či běžné stravy. Hlavní rozdíl spočívá především ve skladbě makroživin v jídelníčku. Pokud nepatříte mezi výživové odborníky, napovím vám, že mezi makroživiny řadíme sacharidy, tuky a bílkoviny. Zatímco v běžné stravě představují sacharidy (tedy jak složité, tak jednoduché cukry) až polovinu našeho jídelníčku, v rámci keto diety se snažíme jejich příjem maximální omezit. 

Dá se tak říct, že se jedná o nízkosacharidovou dietu, která nedostatkem sacharidů ve stravě přiměje naše tělo spalovat tukové zásoby. Výsledkem jsou shozená kila bez nutnosti nadměrného cvičení či drastických diet a hladovění. 

Více o keto dietě v mém průvodci, co je ketodieta a jak funguje.

Jak dieta funguje?

Pokud naopak výživě trochu rozumíte, možná si právě klepete na čelo – nepotřebujeme náhodou sacharidy ke správnému fungování mozku a dostatku energie po celý den? Přestože to je bezpochyby pravda, prozradím vám ještě jedno tajemství ketodiety: při nedostatku sacharidů si je tělo začne jednoduše vyrábět samo přeměnou našich tukových zásob na tzv. ketony. Výsledek už je vám asi jasný – ubývající kila a pevnější postava bez ztráty svalové hmoty, která často doprovází nejrůznější redukční diety s omezením kalorického příjmu. 

Jaký by měl být příjem makroživin při ketodietě?

Ujasnili jsme si, že základem ketózy je omezení příjmu sacharidů. Jak to však vypadá v praxi? Příjem makroživin by po přechodu na ketodietu měl vypadat následovně:

 • 15 – 20 % sacharidy,
 • 15 – 20 % bílkoviny,
 • 60 – 70 % tuky.

Co jíst při ketodietě?

Jak napovídá poměr jednotlivých živin, zaměřit se musíme na omezení potravin, které obsahují velké množství sacharidů, jako třeba obiloviny, luštěniny, ovoce či sladkosti. Jaké jsou povolené potraviny při keto dietě? Nebojte, o hladu nebudete – vyřazené potraviny jednoduše nahradíte potravinami, které jsou bohaté na bílkoviny a zdravý tuk. Mezi ty patří například:

 • maso,
 • vejce (ideálně bílky),
 • ryby,
 • mléčné výrobky (zejména sýry),
 • ořechy, semínka,
 • zelenina (s nízkým obsahem sacharidů, tedy třeba brokolice, cuketa, špenát…),
 • proteinový prášek (syrovátkový i veganský),
 • speciální produkty pro ketodietu (kaše, polévky, palačinky, …).

Jak dlouho držet ketodietu?

Jak napovídají nejrůznější balíčky ketodiet, pro viditelný účinek je třeba dietu držet alespoň čtyři týdny. Pro zvýšení efektu lze pokračovat v dietě až čtvrt roku. Pokud chcete využívat benefitů sníženého příjmu sacharidů dlouhodobě, je to samozřejmě možné, myslete však na to, že je vhodné se vyhnout extrémům. Nejen, že se vám pravděpodobně nepodaří takto nastavený jídelníček dlouhodobě dodržovat (jak můžu potvrdit z vlastní zkušenosti), ale navíc se mohou projevit nepříjemné zdravotní problémy. Stejně jako u jiných stravovacích směrů proto platí ono obligátní “všeho s mírou”. 

Jaké jsou fáze ketodiety?

S délkou dodržování ketodiety souvisí také její fáze, které se zpravidla v cyklech opakují do dosažení vysněné váhy. Z hlediska hubnutí je naprosto zásadní první fáze, kterém které dochází k největší ztrátě nadbytečných kil. Toho dosáhnete pomocí stavu ketózy, respektive náhlým snížením příjmu sacharidů. První fáze může trvat dva až čtyři týdny – záleží jak na zvolené dietě, tak síle vaší vůle.

Přiznám se, že osobně se vždy těším na fázi druhou, která probíhá ve znamení postupného návratu k běžné stravě. Důvodem velice pomalého návratu sacharidů do jídelníčku je především strašák v podobě jo-jo efektu – pokud byste ze dne na den začali jíst sacharidy tak, jak jste byli zvyklí před ketodietou, shozená kila by se co nevidět vrátila. Tato fáze proto může trvat jeden až dva měsíce. 

Nakonec přichází čas na třetí fázi, ve které se snažíme opět najít rovnováhu mezi běžným a keto jídelníčkem. Délka trvání už není nijak omezena, případně můžete při nespokojenosti s výslednou váhou znovu začít celý cyklus od začátku. Asi však není třeba připomínat, že se opět vyplatí vsadit na pomalý a postupný proces, díky čemuž se vyhnete jo-jo efektu. 

Kolik můžu s ketodietou zhubnout?

Jelikož je každý z nás originál, nelze přesně říci, kolik kilogramů díky ketodietě shodíte. Jedná se však o poměrně účinnou redukční dietu, která při dodržování všech zásad v kombinaci s mírným kalorickým deficitem přináší viditelné výsledky již po pár týdnech. Osobně však doporučuji se spíše než na číslo na váze zaměřit na to, jak se cítíte. Brzy si změny všimnete nejen vy, ale i vaše okolí.

Jaká je názor odborníků na ketodiety?

Asi nikoho nepřekvapí, že názory odborníků na ketodietu se různí. Zatímco řada výživových poradců pokládá ketodietu za velice účinnou metodu, jak shodit nadbytečná kila či srovnat hladinu inzulínu v krvi, někteří lékaři varují před negativními účinky. Ty se týkají především dlouhodobého dodržování keto diety a z něj pramenícího nedostatku vlákniny. Zkuste tak překonat averzi k zelenině a jídelníček oživte dostatečným množstvím nízkosacharidové zeleniny

Benefity Ketodiety Infografika

Pozor dejte také v případě, že vás trápí vyšší hladina cholesterolu v krvi – vzhledem k vysokému množství tuků, který budete v rámci ketodiety konzumovat, jednoznačně doporučuji nejprve změnu stravování konzultovat s vaším lékařem. Jaká jsou rizika keto diety?

Co je ketóza?

Už několikrát jsem zmínila pojem ketóza – ačkoliv může znít jako nějaká cizokrajná nemoc, jedná se jednoduše o stav, kdy naše tělo k získání energie využívá své vlastní tukové zásoby. To, že u vás začala ketóza probíhat, zjistíte jak ubývající tělesnou hmotností, tak pomocí diagnostických proužků na analýzu moči. Ty dokáží zjistit přítomnost ketolátek v krvi, a potvrdit tak, zda jste se skutečně do stavu ketózy dostali, či je třeba jídelníček dále upravit. 

Jaký je význam ketózy při ketodietě?

Laicky řečeno, ketóza je základním kamenem ketodiety. Díky tomu, že tělu neposkytneme ve stravě dostatek sacharidů, je nuceno si najít náhradní zdroj energie v podobě našeho vlastního tuku, respektive ketonů. Výsledkem jsou mizející kila i centimetry kolem pasu. 

Shrnutí a závěr

Na závěr mi nezbývá než dodat, že ačkoliv se jedná o poměrně účinný způsob, jak zhubnout, vše závisí na důsledném přístupu. Pokud chcete skutečně vidět výsledky, nestačí ketodietu dodržovat pouze pár dní v týdnu. Pro usnadnění celého procesu je tak častou volbou právě řada instantních potravin a jídel, které splňují zásady keto stravování. V případě, že se do ketodiety chystáte ponořil úplně poprvé, tak rozhodně doporučuji kombinaci redukčního jídelníčku spolu s balíčky keto potravin, které vám usnadní přípravu nízkosacharidových jídel a ušetří čas. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *