Ketofit Proteinova Kase Recenze

RECENZE: KetoFit Proteinová kaše s čokoládovou příchutí

Když se řekne snídaňová kaše, většina z nás si pravděpodobně představí kaši ovesnou. Přestože obilné kaše mají bezpochyby ve zdravém jídelníčku své místo, nemusí vždy splňovat také naše požadavky na obsah bílkovin či chuť. Pokud se vám stejně jako mně občas zasteskne po sladké krupicové kaši z dětství, ale nezdravým potravinám se snažíte obloukem vyhýbat, dnešní recenze je právě pro vás. V následujících řádcích se s vámi podělím o svou zkušenost s proteinovou kaší KetoFit, která slibuje nejen výborné složení, ale také lahodnou chuť. Splnila moje očekávání?

Co je proteinová kaše KetoFit v roce 2024?

Hlavní rozdíl mezi klasickou krupicovou kaší a kaší KetoFit spočívá především ve složení. Zatímco běžná kaše je plná sacharidů a jednoduchých cukrů, které sice dodají rychlou energii, ale příliš nezasytí, kaše KetoFit obsahuje vysoké množství bílkovin. Kromě bílkovin zároveň obsahuje potřebnou vlákninu, která zajišťuje normální funkci trávicí soustavy i při vyšším příjmu bílkovin ve stravě. 

Ketofit Logo

Proč vyzkoušet proteinovou kaši?

Osobně jsem se rozhodla proteinovou kaši KetoFit vyzkoušet především v rámci své snahy obohatit svůj bezmasý jídelníček o dostatek bílkovin bez nutnosti sahat po proteinových nápojích, které sice bílkoviny spolehlivě dodají, avšak příliš nezasytí. Ketofit nabízí i různé redukční plány, více vám povím v článku Ketofit recenze a zkušenosti.

Proteinove Kase Ketofit
Více uvidíte na Ketofit.

Primárně je však kaše určena pro všechny, kteří se rozhodli vyzkoušet tzv. keto či nízkosacharidovou dietu, tedy stravu s minimem sacharidů a vyšším množstvím bílkovin a tuků. Je to vlastně potravina, který spadá do keto diety.

Vzhledem k nutričnímu profilu se tak kaše KetoFit může stát plnohodnotnou náhradou jednoho jídla, a to jak snídaně, tak například svačiny či večeře. Výhodou je kromě komplexního složení včetně vitamínů a minerálů také široké množství příchutí, díky čemuž není nutné kaši dále nijak dochucovat či doslazovat.

Pokud si rádi připlatíte za kvalitu, doporučit vám musím Ketofit. Ačkoliv se tato ketodieta řadí spíše k těm dražším, těšit se můžete na poměrně chutná jídla a opravdu bohatý výběr, který vás jen tak neomrzí. Na rozdíl od některých konkurenčních ketodiet rovněž vyniká nižším obsahem sacharidů, čímž pomáhá urychlovat proces ketózy, o kterém vám blíže povím dále v článku. Podobně jako u Ketomixu lze vybírat z několika redukčních výživových plánů, které jsou vytvářeny s ohledem na váš cíl:

  • Redukční plán SOFT (4 týdny,
  • Redukční plán OPTIMAL (6 týdnů),
  • Redukční plán MAXI (9 týdnů),
  • Redukční plán MAXI PLUS (15 týdnů)

Výhody proč ANO

  • řada redukčních plánů
  • pestré jídelníčky

Nevýhody proč NE

  • některá instantní jídla nejsou příliš chutná

Složení kaše KetoFit

Slozeni Kasi Ketofit
Zdroj: Ketofit

V prvé řadě musím pozitivně reflektovat fakt, že kaše je vyrobena z opravdu přírodních surovin bez zbytečné chemie, GMO či bílého cukru. Pohled na složení nám prozradí, že hlavní složkou jsou mléčné bílkoviny (kaše tak není vhodná v případě, že trpíte intolerancí na laktózu!), bramborová a jablečná vláknina a ječné beta-glukany. Dostatek zdravých tuků zajišťuje obsažený řepkový olej. Kaše není slazena bílým cukrem, ale náhradními sladidly, tedy sukralósou, která má velice nízký glykemický index, a extraktem ze stévie. 

Vzhledem k obsahu sójového lecitinu tak mezi alergeny najdeme kromě mléka a lepku také sóju. Výrobce rovněž uvádí jako potenciální alergen ořechy, přestože se ve složení neobjevují.

Nutriční hodnoty kaše KetoFit

Teď však k tomu nejdůležitějšímu – jaký mají kaše KetoFit nutriční profil? Příjemným překvapením byl opravdu vysoký obsah bílkovin, se kterým si většina kaší opravdu nezadá – jedna porce obsahuje celkem 13,8 gramů bílkovin při přípravě s vodou a 21,8 gramů bílkovin při přípravě s mlékem. Pokud bychom se podívali na čistou hodnotu prášku před přípravou, 100 gramů produktu obsahuje hned 55 gramů bílkovin. 

Ketofit Kase Nutricni Hodnoty

Pokud se stravujete nízkosacharidově či dodržujete keto dietu, pravděpodobně vás potěším konstatováním, že kaše obsahuje na 100 gramů pouze 5,2 gramů sacharidů, respektive 1,3 gramů sacharidů na porci připravenou s vodou. 

Kromě makroživin jsou poměrně zásadní také obsažené vitamíny, kterých kaše obsahuje opravdu štědré množství. V kaši najdeme minerální látky, jako je vápník, fosfor, draslík či železo, i vitamíny, včetně vitamínu A, E, C, D či K1. Jakožto vegetariánku mě potěšil zejména obsah vitamínu B12, který je v případě bezmasé stravy vhodné suplementovat.

Jak mi kaše KetoFit chutnala?

Nutričním profilem mě kaše rozhodně nezklamala, dá se to však říci o chuti? Musím konstatovat, že mi kaše navzdory minimálnímu obsahu sacharidů chutnala. Osobně jsou zvolila příchuť čokoláda, která je mou oblíbenou klasikou. Vzhledem k tomu, že kaše neobsahuje umělou příchuť, ale kakaový prášek, se tak není třeba obávat chemické pachuti. Zároveň ale musím říci, že kaše zachutná spíše těm, kteří upřednostňují sladší kaše. 

Jaké jsou další příchutě proteinové kaše?

Prichute Kase Ketofit
Více příchutí je na Ketofit sem se to moc nevejde 🙂

I v případě, že nepatříte mezi milovníky čokolády, v nabídce kaší KetoFit si rozhodně vyberete. V sortimentu najdete hned čtrnáct příchutí, mimo jiné například mango, malinu, jahodu, karamel, oříšky či vanilku. Je tak jen na vás, jakou příchuť vyzkoušíte. 

Ketofit patří mezi nejlepší keto diety

Příprava proteinové kaše

Nespornou výhodou kaše KetoFit je především snadná příprava. Stačí v malém množství vody rozpustit danou příchuť, přidat tekutinu (vodu či mléko), prášek proteinové kaše, pečlivě protřepat v shakeru a nechat chvíli odstát. Osobně můžu doporučit spíše kombinaci s mlékem, které kaši dodá krásně jemnou chuť. Pokud si však hlídáte příjem sacharidů a dalších maker, kaši lze jednoduše smíchat pouze s vodou. 

Ketofit Priprava Kase
Zdroj: Ketofit

Hotovou kaši stačí dozdobit podle vlastní chuti a fantazie oříšky, semínky, kokosem či třeba sušeným nebo čerstvým ovocem. Opět platí, že v případě počítání maker byste neměli vše zapomenout započítat do příjmu. 

Co se týká velikosti balení, objem 250 gramů odpovídá přibližně 10 porcím (samozřejmě v závislosti na velikosti porce). Výrobce zároveň uvádí, že vzhledem k vyššímu obsahu bílkovin je třeba dodržovat dostatečný pitný režim.

Závěrečné shrnutí

Přestože základem zdravého životního stylu je především pestrá strava, proteinová kaše KetoFit nabízí poměrně snadný způsob, jak zvýšit denní příjem bílkovin. Ocení ji zejména ti, kdo se stravují nízkosacharidovou či keto stravou, na druhou stranu se mohou stát také praktickým doplňkem jídelníčku vegetariánů, kteří se snaží zvýšit podíl bílkovin ve stravě.

Další keto diety najdete ve srovnání keto diet.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *