Dieta Myketo Recenze

Proteinová dieta MyKeto recenze a zkušenosti

V záplavě nejrůznějších diet a stravovacích směrů může být obtížné najít takový, který člověku bude skutečně sedět a pomáhat. Nemluvě o často komplikované a časově náročné přípravě jídel, která je koneckonců nejčastějším důvodem, proč se vracíme do starých kolejí nezdravých stravovacích návyků. Jelikož pravidelně cvičím, zdravá strava pro mě znamená především jídelníček bohatý na bílkoviny. Není proto divu, že mě to táhne především ke stále populárnější keto dietě. V dnešní recenzi se s vámi podělím o proteinovou dietu české značky MyKeto, která díky snadné přípravě přechod na nízkosacharidovou stravu značně ulehčí. 

Co je to keto dieta?

Pokud uvažujete o přechodu na keto dietu, nejspíš vám ji nemusím blíže představovat. Jelikož je však opakování matkou moudrosti, připomeňme si, že základem tohoto stravovacího směru je výrazné omezení příjmu sacharidů, a naopak zvýšený příjem bílkovin. Výsledkem je nejen kratší cesta k vaší vysněné váze, ale také udržení vydřené postavy. Více o tom, co je keto dieta.

A jak to funguje? Celá keto dieta funguje na principu tzv. ketózy. Pracuje s premisou, že se naše tělo po drastickém omezení příjmu sacharidů dostane do stavu ketózy, kdy získává energii primárně z uložených tuků. Díky vysokému příjmu bílkovin se zároveň není třeba bát ztráty svalové hmoty. 

Zatímco většina lidí se ke keto dietě obrací především z důvodu hubnutí, já osobně musím ocenit i další benefity tohoto způsobu stravování. Mezi ty patří například:

 • Udržení normální hladiny glukózy v krvi,
 • Snížení viscerálního tuku kolem orgánů,
 • Hormonální rovnováha,
 • Dobrá nálada a celková vyrovnanost.

Proč jsem se rozhodla vyzkoušet MyKeto?

Myketo Predstaveni

Hned na začátek si ujasněme jednu věc – ano, keto dietu bez problémů zvládnete i s čerstvě připravenou stravou. Jelikož však nemám času nazbyt a zároveň se vyhýbám konzumaci masa, je pro mě nízkosacharidová strava tak trochu oříšek. Česká značka MyKeto mě tak zaujala možností zakoupení stravovacích balíčků, ve kterých nalezneme jídlo v souladu s keto stravováním prakticky na celý den. 

Je keto dieta vhodná i pro vás?

Na základě osobní zkušenosti s nejrůznějšími keto dietami můžu říct, že je ideální volbou pro všechny, jejichž jídelníček se až dosud skládat především ze sacharidů. Dopustit na ni nedají ani lidé s nadváhou, případně sportovci, kterým vyhovuje vyšší příjem bílkovin.

Vzhledem ke zvýšenému příjmu bílkovin a tuků se keto dieta příliš nedoporučuje lidem, které trápí problémy s játry, slinivkou nebo ledvinami. Konzultace s lékařem je na místě v případě osob s poruchami metabolismu či cukrovou. Tato poměrně restriktivní strava také nebude příliš vhodná pro osoby, které v minulosti trpěly poruchami příjmu potravy. 

Podobné podmínky nabízí i MyKeto. Každý z dietních plánů je svou délkou trvání i složením jídelníčku přizpůsoben jak vaší současné, tak cílové hmotnosti. Plusové body musím udělit především za věrnostní program, v rámci kterého za nákup balíčků získáte slevu na další nákupy. Pro získání a uplatnění slevy si stačí vytvořit na e-shopu zákaznický účet. Poměrně praktické je také rozdělení nabídky e-shopu na základě fáze hubnutí.

Výhody proč ANO

 • řada redukčních plánů
 • věrnostní program
 • přehledný e-shop

Nevýhody proč NE

 • vyšší cena

Velký výběr balíčků

Teď se však už pojďme podívat na samotnou značku MyKeto. Hned na úvodní stránce naleznete přehled základních balíčků, které jsou rozděleny podle fáze hubnutí či délky programu. Pokud však nad keto dietou stále váháte, lze zakoupit i samotné potraviny a vyzkoušet, zda vám vůbec budou chutnat a vyhovovat metodou přípravy. 

Myketo Dietni Balicky

Pokud to však s keto dietou myslíte vážně, jednoznačně doporučuji sáhnout po balíčcích. Ty vycházejí lépe jak cenově, tak z hlediska organizace jídelníčku – odpadne vám starost s plánováním jednotlivých jídel a počítáním kalorického příjmu a makroživin.

Jaké potraviny MyKeto dieta obsahuje?

Každého zastánce keto stravování asi nepřekvapí, že v nabídce najdeme především celou řadu proteinových kaší. Nabídka sladkých jídel je opravdu rozmanitá – těšit se můžete například na:

 • Proteinové palačinky,
 • Proteinové koktejly, 
 • Proteinový puding.

Zkrátka nepřijdete ani v případě, že sladkému příliš neholdujete. Kromě proteinových polévek a omáček MyKeto nabízí také proteinová hlavní jídla. Příkladem mohou být boloňské těstoviny, bramboráčky či ragú. A pokud na rozdíl ode mě patříte k „masožravcům“, určitě vyzkoušejte sušené maso, ač jeho chuť sama posoudit nemůžu. 

Nutriční profil aneb jak je to s bílkovinami?

Pokud mě v nějaké oblasti jídla MyKeto nezklamala, tak svým nutričním profilem. Všechna jídla a potraviny v nabídce obsahují opravdu vysoký podíl kvalitních bílkovin, díky čemuž je opravdu snadné omezit ve stravě příjem sacharidů. Jaké potraviny jsou povolené při keto dietě? Obsah bílkovin se samozřejmě u každého produktu lehce liší, vždy ale stále splňuje požadavky keto stravování.

Krásné balení, o něco horší chuť

Kromě nutričního profilu mě zaujalo také samotné balení, které je opravdová designovka. Ale jelikož spíše než na obalu záleží na obsahu, konečně se dostávám k zásadní otázce – jak produkty MyKeto chutnají?

Myketo Baleni

Odpověď nebude jednoznačná. Zatímco některé produkty mi okamžitě zachutnaly, k jiným jsem si musela trochu hledat cestu. Chuťově výborné jsou především sladké potraviny, tedy kaše, palačinky a proteiny. Některá slaná jídla mají mírnou pachuť, ale opět záleží na osobní preferenci, případně dalším dochucením. 

Jaká jsou rizika keto diety?

Jaká je cena?

Přestože v rámci keto diet nevybočuje MyKeto z řady, je samozřejmě o něco dražší než běžná strava. Určitě proto doporučuji využít nejrůznější slevy a akce, případně sáhnout po výhodných balíčcích. Jejich jedinou nevýhodou je fakt, že obsažené produkty jsou pevně stanovené, a může se tak stát, že v balíčku najdete jídlo, které třeba nemáte rádi. 

Moje hodnocení

Pokud chcete vyzkoušet keto stravování a zároveň nemáte čas na počítání makroživin u každého jídla, MyKeto rozhodně přijde vhod. Ocenit musím jak krásné balení a široký sortiment produktů, tak obsáhlý web, na kterém najdete řadu užitečných rad do začátků. Rychlá příprava jídel, pohotová komunikace e-shopu a rychlé doručení jsou už jen pomyslnou třeničkou na dortu. 

Více se o keto dietách dozvíte v mém srovnání nejlepších keto diet.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *